Чи подавати газ до гуртожитків?

На телеканалі «До Тебе» та в мережі «Інтернет» підняте питання стосовно відсутності газу в гуртожитку по вул. Чайковського, 1 а, м. Бахмут.  За для повноти освітлення існуючої проблеми, надаємо додаткову інформацію.

     Одним із основних завдань Артемівського УГГ є організація надійної, безпечної та безаварійної роботи системи газопостачання для забезпечення споживачів природним газом. Керуючись в першу чергу питанням безпечного споживання природного газу населенням, Артемівське УГГ не розподіляє людей за їхнім статусом чи політичними вподобаннями, а будує свою роботу на чіткому дотриманні правових, технічних, організаційних, економічних засад функціонування газорозподільних систем та діє згідно вимог чинного Законодавства України.

      В п. 3.3. розділу III Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ), затверджених Наказом №285 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015р. за N 674/27119,  зазначено: «Власник  (балансоутримувач  та/або  орендар  (наймач))  відповідає  за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами».

      У зв'язку з нещасними випадками, пов'язаними з порушеннями абонентами правил безпечної експлуатації газових приладів, Артемівське УГГ наголошує на тому, що однією з найважливіших причин таких випадків, є незнання елементарних правил безпечного користування газом у побуті, що призводить до отруєнь чадним газом, вибухів і пожеж.

    Під час заселення мешканцями газифікованих будинків газорозподільне підприємство, котрим в даному випадку є Артемівське УГГ, зобов’язане провести в технічних кабінетах інструктаж власників (балансоутримувачів) житла з безпечної експлуатації газового обладнання.  

     Договори укладені між балансоутримувачем гуртожитку та громадянами на підставі яких провадиться заселення, не містить положень стосовно газифікації приміщень що надаються, це підтверджує небажання балансоутримувача брати відповідальність за організацію обліку та безпечного використання газових приладів.

На 01.11.2017 р. сумарна заборгованість мешканців в гуртожитку по вул. Чайковського, 1 а, за спожитий -  більш як 200 тисяч гривень, а загалом заборгованість за спожитий природний газ за всіма гуртожитками які знаходяться на балансі  КП «Бахмутська житлова управляюча компанія» складає понад 400 тисяч гривень.

Відповідно до Законів України «Про ринок природного газу»«Про природні монополії»,  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,  30.09.2015  була прийнята Постанова  № 2494, згідно  якої був затверджений Кодекс газорозподільних систем.

Відносини між газопостачальною організацією та балансоутримувачем гуртожитків в частині організації обліку спожитого природного газу врегульовані в гл. 5 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем: « За ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок в багатоквартирному будинку (гуртожитку) або на групу будинків (гуртожитків), мешканці яких в повному обсязі чи частково розраховуються за нормами споживання, або для цілей складання загального балансу споживання природного газу може бути організований та встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу.

За для вирішення проблеми яка виникла у мешканців гуртожитку по вул. Чайковського, 1 а, м. Бахмут і яка може виникнути в інших гуртожитках міста, всім необхідно чітко виконувати вимоги діючого законодавства:

  • -  мешканцям своєчасно сплачувати кошти власнику (балансоутримувачу) будинку;
  • -  балансоутримувачу організувати та вести достовірний облік, видати наказ на відповідальну особу, та укласти відповідний договір з отримання послуги газопостачання з оператором газорозподільної мережі;
  • - оператору ГРМ постачати природний газ балансоутримувачу гуртожитку у відповідності до умов договору.

    Отже у випадку прийняття КП «Бахмутська житлова управляюча компанія»  остаточного рішення стосовно необхідності постачання природного газу до належних їм гуртожитків,  та їх готовності взяти на себе відповідальність за безпечну експлуатацію газових приладів тимчасовими мешканцями, Артемівський УГГ у відповідності до вимог чинного законодавства, готовий встановити за власний кошт загальнобудинковий вузол обліку, але при цьому постачати природний газ лише балансоутримувачу та саме з ним здійснювати відповідні розрахунки.

    Вартість газу для населення є постійною величиною, що надає змогу балансоутримувачу гуртожитків складати калькуляцію собівартості проживання в ньому з урахуванням споживання теплоенергії, електроенергії, природного газу,  водопостачання та водовідведення та інших витрат по утриманню гуртожитків, з виставленням відповідних рахунків мешканцям гуртожитків.

    Постачання природного газу кожному окремо тимчасовому мешканцю гуртожитку не дає змоги  виконати вимоги законодавства стосовно безпеки, достовірного обліку спожитого газу та оплат по ньому.

Сподіваємося, що спільні зусилля Артемівського УГГ і офіційного балансоутримувача гуртожитку (вул.Чайковського, 1а) – КП «Бахмутська житлова управляюча компанія»,  допоможуть уникнути надзвичайних ситуацій і стануть гарантом безпечної життєдіяльності для всіх жителів нашої громади.

    

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
Image CAPTCHA
Пройдите тест