Грошова монетизація субсидії 2019

На початку 2019 року Уряд запровадив дві пілотні моделі грошової монетизації субсидії:

Безготівкова грошова форма (згідно постанови КМУ від 27.12.2018р. №1176) – в ній прийматимуть участь ті сім’ї, які звернулися за допомогою з 01.01.2019 року.

Під час звернення до УПСЗН, при заповненні заяви на призначення житлової субсидії, необхідно обов’язково вказати номер власного мобільного телефона – він потрібен для створення персонального облікового запису Ощадбанком, на який Держава буде перераховувати суму нарахованої субсидії.

Ощадбанк буде самостійно розраховуватися за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через Ощадбанк сплачує частину комуналки, в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти повинні доплатити другу частину рахунку.

Для прикладу. Домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1 500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2 000 гривень.                           1 500 субсидійних гривень Ощадбанк перераховує надавачам послуг та інформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 грн.

Готівкова грошова форма (згідно постанови КМУ від 06.02.2019р. №62) – в ній прийматимуть участь ті сім’ї, які отримали субсидію до 31.12.18 р.

Всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.

Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави субсидію у розмірі 1600 гривень, а платіжка за газ у лютому прийде на 1100 гривень, 500 гривень  залишиться їй на власні потреби або для оплати рахунку, скажімо, за воду чи електроенергію. Тобто, суть нового механізму полягає у тому, що домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд.

У той же час, посилюється контроль за платіжною дисципліною. Перерахування коштів субсидії припиняється в разі отримання інформації від комунальних підприємств про прострочену більш 1 місяця заборгованості по оплаті, якщо вона більше 20 неоподатковуваних мінімумів (340 грн.)

Рішення про остаточне впровадження однієї з форм монетизації буде прийняте в травні 2019р.

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
Image CAPTCHA
Пройдите тест