Щодо укладання актів балансової належності.

З 06.07.2018 р. згідно з наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (від 10 травня 2018 року № 250) втратив чинність наказ № 35 від 30 липня 1997 року «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» Державної акціонерної холдингової компанії "УКРГАЗ".

Даним Положенням регламентувалися роботи з проведення планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (далі - ВБСГ), які ПАТ «Донецькоблгаз» виконувало за рахунок тарифу на розподіл природного газу.

У «Тимчасовій методиці визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу» (що затверджена постановою НКРЕКП № 389 від 14.06.2018 р., та набрала чинності 18.01.2019 р.) витрати на технічне обслуговування ВБСГ не закладені до розрахунку тарифу.

    Згідно з «Кодексом газорозподільної системи» (далі - Кодекс), «Правилами безпеки систем газопостачання» (далі - ПБСГ) - власники газових мереж (балансоутримувачі, управителі, у тому числі побутові споживачі та співвласники/особа, уповноважена на це співвласниками), ВБСГ(згідно з актом розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін)відповідають та забезпечують належну експлуатацію цих мереж та їх складових, зокрема забезпечують їх технічне обслуговування згідно з чинним законодавством, шляхом укладання відповідного договору із суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

    Разом з цим, згідно з ПБСГ(пункт 5.4 глави 5 розділу V) - технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, комунально-побутових об’єктів невиробничого характеру здійснюється на договірних засадах, відповідно до вимог документації з експлуатації заводів - виробників газового обладнання.

   Умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

    З 1 травня 2019 року вводяться в дію всі статті Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 р. № 2189 -VIII. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг, у тому числі з газопостачання.

  Технічне обслуговування та поточний ремонт ВБСГ здійснюються суб'єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Порядок здійснення даних послуг визначається договором про розподіл природного газу (на теперішній час у типовій формі договору, що затверджена НКРЕКП відсутній даний порядок) та /або договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, невід’ємною частиною яких є кошторис витрат на технічне обслуговування та поточний ремонт, крім випадку, якщо співвласники технічне обслуговування і поточний ремонт здійснюють самостійно.

   Відповідно до пункту 3 статті 19 Закону - ПАТ «Донецькоблгаз» здійснює технічне обслуговування ВБСГ в житлових будинках. Види робіт, які входять до технічного обслуговування ВБСГ в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі.

   Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (№ 190 від 27.07.2018 р.) затверджено обов’язковий перелік робіт (послуг), до якого включені роботи з технічного обслуговування та поточного ремонту ВБСГ, витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

        Відповідно до Кодексу (зміни, які будуть опубліковані 01.05.2019 р.) та ПБСГ, у випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту ВБСГ у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.

     Артемівське управління по газопостачанню та газифікації звертається до власників багатоквартирних будинків з наполегливим проханням укласти акти розмежування балансової належності та договори на технічне обслуговування ВБСГ.

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
Image CAPTCHA
Пройдите тест